Pielęgnacja skóry suchej.

 

Suchość skóry może być wrodzona lub nabyta. Łatwo jest doprowadzić do jej przesuszenia poprzez jej nieprawidłową pielęgnację, zły dobór kosmetyków, długotrwałe złuszczanie lub długotrwałe nasłonecznianie, narażenie na działanie wiatru, mrozu, skóra staje się wtedy podatna na podrażnienia i alergie. Wzrasta tendencja do teleangiektazji poszarzonych naczynek. Pielęgnacja skóry suchej ma na celu uszczelnienie naturalnej bariery ochronnej co zapobiega jej odwodnieniu.

Do demakijażu należy stosować mleczka i delikatne toniki bez alkoholu.

    Skóra mieszana i tłusta.

 

Skóra mieszana w większości wypadków powstaje z powodu braku wielu substancji i zakłócenia równowagi wodno-lipidowej na powierzchni naskórka, odtłuszczanie skóry oraz negatywny wpływ środowiska wtedy wzmaga produkcje sebum które ma ją chronić . Przetłuszczanie się dotyczy jednak tylko pewnych okolic twarzy, najczęściej jest to czoło, nos oraz broda. Skóra tłusta może sprawiać dużo więcej problemów. Pory są poszerzone a na policzkach czole i skroniach widoczne są zaskórniki. Podstawą pielęgnacji jest odpowiedni produkt do mycia, który dobrze oczyści skórę nie wysuszając jej.

W przypadku skóry mieszanej i suchej należy unikać mleczek i toników z dużą zawartością alkoholu.

    Skóra zanieczyszczona i trądzikowa.

 

Skóra zanieczyszczona jest bezpośrednim wynikiem zaniedbania pielęgnacji tłustej skóry. Obecnie wzrasta liczba osób mających tego rodzaju skórę, nawet po okresie dojrzewania. Przyczyny tego problemu są różne, dlatego powinny być zidentyfikowane i zwalczane we współpracy z klientem. Kiedyś uważano, ze przyczyną pojawienia się skóry zanieczyszczonej są głownie zmiany hormonalne w okresie dojrzewania. Obecnie do tych przyczyn zalicza się również stres, niedobór mikroelementów oraz nieodpowiednia pielęgnacja skóry. Wzrastająca produkcja sebum oraz martwego naskórka powodują zablokowanie porów. W ten sposób tworzą się zaskórniki i powiększają się pory skóry. Na skutek promieniowania UV łój na powierzchni skory ciemnieje i pozostawia czarne kropki.

    Skóra wrażliwa i naczyniowa.

 

W odróżnieniu od klasycznych rodzajów skóry, skóra wrażliwa i naczyniowa jest rozróżniana jako stan skóry a nie jej typ . Przy skórze wrażliwej pojawiają się widoczne plamy, odczuwamy uciążliwe swędzenie i pieczenie. Reakcje wrażliwej skóry wywołane są nie tylko przez kosmetyki i nadmierne opalanie. Wpływ tutaj mają różnice temperatur jak również chlorowana woda . Cera naczyniowa charakteryzuje widoczna obecność małych rozszerzonych naczynek krwionośnych w okolicach nosa na policzkach i brodzie. Są one widoczne pod skórą, tworząc zauważalne czerwone linie czy rumieńce.

    Vitamina C - witalność i sprężystość.

 

Witaminy są niezbędne dla pięknego wyglądu skóry. Odgrywają ważną rolę przy regulacji metabolizmu komórek skóry, Niedobór witaminy C upośledza pracę komórek kontrolujących produkcje nowych włókien kolagenowych. To prowadzi do wiotczenia skóry, witamina C jest bardzo efektywnym środkiem zwalczającym molekuły tlenu które przyspieszają starzenie się skóry.

    Collection Caviar - nawilżenie, regeneracja skóry dojrzałej.

 

Seria kosmetyków zawierających ekstrakt z kawioru i wysoce zmineralizowaną wodę morską to składniki bazowe całej serii ekstraktów z kawioru, które poprawiają i wzmacniają strukturę skóry, podnoszą odporność i wspomagają funkcje obronne.

    Renovar Botox Like - nowoczesne odmładzanie.

 

Ten zabieg to nowa broń w walce ze zmarszczkami mimicznymi zapewniająca natychmiastowy efekt botoxu. Ekspresja mimiczna każdego dnia zmusza Twoją skóre do wykonywania tysięcy skurczów. Wraz z upływem czasu skóra stopniowo twardnieje tworząc głębokie zmarszczki mimiczne , zabieg ten jest alternatywą dla zastrzyków z botoxu.

    Renovar Phyto Stemcell - komórki macierzyste.

 

Zabieg ten wspomaga procesy metaboliczne na poziomie komórkowym oraz wspomaga naturalny system obronny skóry, walczy ze zmarszczkami mimicznymi oraz głęboko nawilża. Dzięki połączeniu aktywnych składników produkty zapewniają ochronę i podtrzymywanie funkcji komórek macierzystych skóry, gwarantują efektywną ochronę przed niekorzystnym wpływem środowiska, pomagają w utrzymaniu naturalnej aktywności komórkowej, minimalizują napięcie powierzchniowe skóry, dają efekt natychmiastowego wygładzenia oraz głęboko i intensywnie nawilżaja.

    Multibalance - lifting i regeneracja.

 

Pierwsze oznaki starzenia się skóry można dostrzec w dość wczesnym wieku bowiem juz od 25 roku życia. Od tego momentu zaczyna się ciągły spadek napięcia komórkowego oraz zmniejszenie liczby żywych komórek na powierzchni skóry. Wraz z wiekiem włókna elastyny i kolagenu są coraz słabsze , w związku z czym zmniejsza się sprężystość skóry. Ponadto skóra coraz słabiej zachowuje wilgotność i pojawiają się pierwsze zmarszczki. Przedwczesne starzenie skóry może być spowodowane czynnikami zewnętrznymi, takimi jak niekorzystny klimat, długie opalanie. Zabieg ten zapewnia poprawę elastyczności skóry oraz jej wygląd, skora znowu staje się sprężysta i gładka.

    Zabieg Q 10 i Omega 3 + 6.

 

Koenzym Q10 jest witaminopochodną substancja wszechobecną w żywych komórkach i jest odpowiedzialny za prawidłowy przebieg metabolizmu. Podobnie jak witamina E jest silnym przeciwutleniaczem. Synteza koenzymu Q10 w skórze zależy od wieku, otoczenia zewnętrznego, stopnia zmęczenia, stresu, oraz ogólnego stanu zdrowia. Niedobór kwasów tłuszczowych Omega 3+6 prowadzi do uszkodzenia bariery ochronnej skóry, co powoduje spadek nawilżenia.